Onyx BOOX AfterGlow 2 – czytnik ebooków z Google Play

 

onyx-boox-afterglow-2Nowy czytnik ebooków polskiej firmy Onyx – Boox AfterGlow 2 to ulepszona wersja AfterGlowa 1. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży i wydaje się być ciekawą alternatywą dla choćby Kindle Paperwhite 2.

Producent zapewnia, że urządzenie stanowi dobry kompromis pomiędzy zwykłym czytnikiem, a tabletem. Jak jest naprawdę?

Onyx BOOX AfterGlow 2 jest wyposażony w 6 calowy wyświetlacz w technologii e-papieru Pearl e-ink. Jest to taki sam wyświetlacz jak w Kindle Paperwhite, jednak już Paperwhite 2 posiada nowszą wersję – Carta e-ink. Rozdzielczość jest standardowa i wynosi 1024×758 pikseli.

Co ważne, w czytniku został zamontowany system podświetlania ekranu z regulacją jasności. Procesor urządzenia jest taktowany 1.2 GHz i ma dwa rdzenie, do tego 512MB pamięci RAM, a system operacyjny to Android 4.2. Multidotyk jest obsługiwany. Dostępna pamięć na pliki to 4GB, które można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Do tego wszystkiego sprzęt wyposażony jest w wbudowany głośnik i złącze jack do słuchawek. Na czytniku można bez problemu wyświetlać książki i dokumenty w formatach PDF, EPUB, MOBI, DOC i innych.

Najciekawszą funkcją czytnika AfterGlow 2 jest dostęp do sklepu Google Play, co pozwala zainstalować masę ciekawych aplikacji (pomijając oczywiście gry ze względu na ekran e-ink, który nie ma takiej częstotliwości odświeżania jak zwykłe LCD czy LED montowane w tabletach). Przykładowo możemy zainstalować aplikacje do nauki języka jak Memrise, aplikacje do planowania zadań jak Todoist, aplikacje do notatek, kalendarza, muzyki, obsługi e-maila i wiele, wiele innych.

Urządzenie wycenione jest na 549zł i można je zakupić na stronie producenta, a także na Allegro czy w sklepach naziemnych.

 

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Subscribe via RSS Feed

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
shared on wplocker.com