Kindle Convert przemieni papierowe książki w ebooki?

amazon-kindle-convertAmazon właśnie wypuścił światu nowy program nazwany Kindle Convert, który ma pozwolić użytkownikom przekonwertować skany, dokumenty, notatki, zdjęcia i książki w wysokiej jakości ebooki do czytania na Kindle.

Oprogramowanie Kindle Convert jest już dostępne do pobrania na stronie Amazonu, obsługiwane systemy operacyjne to Windows 7 i Windows 8. Obecna cena to 19$, jednak ma za jakiś czas wzrosnąć do 49$.

Program jest na razie dostępny do kupienia tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, ma to się jednak niedługo zmienić. Objętość pobieranego pliku z programem to 36MB.

Kindle Convert tworzy ebooki, które są identyczne w stosunku do reszty ebooków i mają takie opcje jak: możliwość zmiany typu i wielkości czcionki, sprawdzenia słowa w słowniku, darmowy backup i miejsce w chmurze Amazona, Whispersync do ostatniej czytanej strony, highlighty, notatki itp.

Kindle Convert działa z typowymi skanerami, w celu stworzenia ebooka ze zeskanowanego materiału.

Amazon twierdzi, że oprogramowanie jest proste w użyciu i działa bezbłędnie. Dodają także, że ebooki stworzone za pomocą Kindle Convert są dozwolone tylko do własnego użytku i nie mogą być komercyjne dystrybuowane lub sprzedawane.

Dodaj komentarz