Onyx BOOX AfterGlow 2 – czytnik ebooków z Google Play

onyx-boox-afterglow-2Nowy czytnik ebooków polskiej firmy Onyx – Boox AfterGlow 2 to ulepszona wersja AfterGlowa 1. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży i wydaje się być ciekawą alternatywą dla choćby Kindle Paperwhite 2.

Producent zapewnia, że urządzenie stanowi dobry kompromis pomiędzy zwykłym czytnikiem, a tabletem. Jak jest naprawdę?

Onyx BOOX AfterGlow 2 jest wyposażony w 6 calowy wyświetlacz w technologii e-papieru Pearl e-ink. Jest to taki sam wyświetlacz jak w Kindle Paperwhite, jednak już Paperwhite 2 posiada nowszą wersję – Carta e-ink. Rozdzielczość jest standardowa i wynosi 1024×758 pikseli.Co ważne, w czytniku został zamontowany system podświetlania ekranu z regulacją jasności. Procesor urządzenia jest taktowany 1.2 GHz i ma dwa rdzenie, do tego 512MB pamięci RAM, a system operacyjny to Android 4.2. Multidotyk jest obsługiwany. Dostępna pamięć na pliki to 4GB, które można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Do tego wszystkiego sprzęt wyposażony jest w wbudowany głośnik i złącze jack do słuchawek. Na czytniku można bez problemu wyświetlać książki i dokumenty w formatach PDF, EPUB, MOBI, DOC i innych.

Najciekawszą funkcją czytnika AfterGlow 2 jest dostęp do sklepu Google Play, co pozwala zainstalować masę ciekawych aplikacji (pomijając oczywiście gry ze względu na ekran e-ink, który nie ma takiej częstotliwości odświeżania jak zwykłe LCD czy LED montowane w tabletach). Przykładowo możemy zainstalować aplikacje do nauki języka jak Memrise, aplikacje do planowania zadań jak Todoist, aplikacje do notatek, kalendarza, muzyki, obsługi e-maila i wiele, wiele innych.

Urządzenie wycenione jest na 549zł i można je zakupić na stronie producenta, a także na Allegro czy w sklepach naziemnych.

Dodaj komentarz