Richard Widmark: życie i kariera aktora

Richard Widmark, urodzony 26 grudnia 1914 w Sunrise, Minnesota, to amerykański aktor filmowy, który zdobył uznanie za swoją rolę Tommy’ego Udo w kryminale „Pocałunek śmierci” z 1947 roku. Studiował w Princeton High School w Illinois i Lake Forest College. Jego kariera aktorska trwała od 1938 do 2001 roku, podczas której wystąpił w ponad 60 filmach. Był znany z gry w twardych rolach, wcielając się w kowbojów, żołnierzy i czarne charaktery. Zmarł w wieku 93 lat w 2008 roku.

Jego małżeństwa:

  • Pierwsza żona: Jean Hazlewood (1942-1997)
  • Druga żona: Susan Blanchard (od 1999)

Pasje poza ekranem:

  • Hodowla koni
  • Unikanie broni

Dziedzictwo i ostatnie lata życia

Richard Widmark, amerykański aktor filmowy, odszedł w wieku 93 lat w 2008 roku. Przez trzy dekady był jednym z najbardziej cenionych aktorów w Hollywood. Wieloletnia jego kariera aktorska pozostawiła trwałe dziedzictwo w historii kina.

Po zakończeniu kariery aktorskiej Widmark skierował swoje zainteresowania na hodowlę koni na swojej farmie w Roxbury, Connecticut. Poza światem filmu, pasja ta stała się ważną częścią jego życia, umożliwiając mu znalezienie spokoju i radości w otoczeniu przyrody.

Pogrzeb Richarda Widmarka odbył się na Roxbury Center Cemetery, gdzie został pochowany. Jego długotrwałe osiągnięcia w filmie zostały docenione przez Los Angeles Film Critics Association, która przyznała mu nagrodę Career Achievement Award w 2005 roku. Jego wkład w przemysł filmowy zostanie na zawsze zapamiętany i doceniony przez fanów kina na całym świecie.

Dodaj komentarz